ALİ OSMAN KONAKÇI - ALİ OSMAN KONAKÇI KIZ TEKNİK MESLEK LİSESİ VE GERÇEKLER

evrenkonakci.blogspot.com buradan devam etmektedir.

BU OLAYLAR (davalar) OCAK 2004 YILINDA BAŞLAMIŞTIR.

ALİ OSMAN KONAKÇI (PAMUK BORSA AJANI-COTTON EXCHANGE AGENT).1948 DOĞUMLUYDU. VASİYETNAME YAPTIĞINDA KANSERDİ . AĞIR KEMİK NAZOFRENKS (BAŞ BOYUN) KARACİĞER KANSERİ OLDUĞU ANLAŞILMASIN DİYE 15 YIL ÖNCEKİ RESMİ VASİYETNAMEYE KONDU.BİZE GÖRE ÖLÜMÜ HIZLANDIRILDI.YANİ ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ. BORN in 1948.WHEN HE DIED, HE WAS HEAVY BONE ,NAZOFRENKS (head&neck) LIVER CANCER. HIS PICTURE WHICH WAS TAKEN 15 YEARS AGO PUT THE WILLS TO NOT UNDERSTANDING OF HIS CANCER BY PEOPLE. FOR US HIS DEATH WAS EXPEDITED.SO HIS DEATH İS DOUBTFUL.

Ali Osman Konakçı Kız Teknik Meslek Lisesi ile Ali Osman Konakçı'nın hiçbir alakası yoktur. Okulun hayırseveri burcu göktürk tür.

Translator

Thursday, September 15, 2011

KANSER / CANCER ALİ OSMAN KONAKÇI

      Öyle bir hastalıktır ki Kanser, aniden gelir; Nezle, Grip zannedersin, geçmez; doktora gidersin "ŞOK". Kişiden kişiye değişir, Kanser.Eskiden varmış ama günümüz iletişim aracılığı ile daha çabuk öğreniliyor.Ama bir fark var. Eskiden yaşlılar daha çok yakalanıyordu, zamanla orta yaş ve gençler.
  Diğer taraftan öyle bir hastalık ki hem hastalığı yakalanan hem de yakınları için  "DOST-DÜŞMAN" ayırma hastalığıdır. Evet aynen öyle.Dostlar üzülür, yardımcı olmak isterler, maddi manevi çıkarsız.Kişileri düşünürler. ne olacak kendisi,ailesi diye. Samimidirler. Bunu sözle söyleseler bile moral olur. Zaten ağızlarından çıkarken cümleler anlaşılır.
   Birde bıyık altından kıs kıs gülenler vardır.Nasıl olsa çok yaşamıştı, iyi yaşamıştı, Dünyalığını yapmıştı derler. Adamın parası işi ne olacak derler. "KAFAYI YEDİ" derler, "Haindir", onlar. "Kurttur" onlar, "Leş Kargasıdır", onlar."Hırsızdır" onlar, "bak ne hale düştün diyenlerdir" onlar. Ama ya kendileri "O" hale düşse. Düşmeyeceğinin garantisi var mı? Ama onlar o hale düşse "ağlaşırlar", "bağırırlar", "çağırırlar", "ölüyoruz", derler, yakınırlar çünkü acizdirler. Aslında hatırlamak istemezler yaptıklarını. "Korkaktır", onlar, her şeylerinin kaybedecekleri için.
   İşte böyle bir hastalıktır;Kanser. Kötü hastalıktır, ölümcüldür ama daha ölümcül olanı çevrenizdekileri ayırt etme, edememe vardır DOSTU DÜŞMANI...
         Bir Hadis: "Kim bir kardeşini, bir günah sebebi ile ayıplarsa, o günahı işlemedikçe o kimse ölmez".Hz Muhammed (s.a.v) "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" sözü, kaynaklarımızda Hadis olarak geçmektedir. (Tirmizi, Kıyamet, 53, no: 2507; Beyhaki, Şuabu'l-İman, 5/315, no: 2778; Bkz: Keşfu'l-Hafa, 2/265) Ancak Hadisin zayıf olduğu bildirilmiştir. (bk. Tirmizi, Kıyamet, 53)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...